DOONOR VÄIKE.png

Kallis saksa lambakoera omanik ja ESLÜ liige!

  

Mitte kunagi ei tea me keegi, millal meie lemmik ootamatult aiast välja pääseb ja õnnetusse satub; millal saab mõne vastiku viiruse või kuskilt kätte rotimürgi.

Nendel ja paljudel teistel juhtudel on ainus, mis teie lemmikut aidata saab, doonorkoera veri. Ja verepankasid meil koerte tarbeks ei ole.

See tähendab, et kuskil peab leiduma keegi, kelles on piisavalt empaatiavõimet ning kellel on sobiv koer, kes saaks tulla appi ühele õnnetule perelemmikule ja tema inimestele. Ja seda suvalisel ajal, hommikul, päeval või südaöösel.

 

Kuna meie kodudes olev tõug on doonorluseks sobiv, siis oleme loomas Eesti Saksa Lambakoerte Ühingu doonorkoerte nimekirja, sinna saavad end kirja panna need koerte omanikud, kes on nõus vajadusel appi tõttama kellegi teise parimale sõbrale. Olgu selleks siis väike yorkie, kellegi krantsu või tõukaaslane.

 

Doonorkoer peab olema terve ja vaktsineeritud, ta ei tohi saada mingeid ravimeid (v.a kirbu-, puugi-, ja ussirohi), peab olema stabiilse närvisüsteemiga ja kuulekas, sest enamasti võetakse doonorilt verd ilma tuimestuseta (protseduur võtab aega minimaalselt 15 minutit ja loom peab püsima sel ajal paigal), koer peab kaaluma vähemalt 25 kilo, olema 2–8 aastat vana, ei tohi olla tiine ega ise vereülekannet saanud, ta ei tohi aasta jooksul olla käinud Venemaal või Kesk- ja Lõuna-Euroopas.

Doonorkoer saab verd loovutada vaid paar korda aastas ning alati on võimalik keelduda, kui appi tulla ei ole võimalik.

 

Ära karda, pane ennast kirja, ning lisame teid ESLÜ nimekirja, võid kaasata ka oma tuttavaid koeri teistest tõugudes või tõukombinatsioonidest 🙂 meie neid ära ei põlga ja kajastame ka nende andmed oma kodulehel rõõmuga.

Doonordamine ei ole kuidagi hirmus niivõrd targale ja kuulekale loomale nagu seda on saksa lambakoer. Aga vere saajale on see elu ja surma küsimus.

 

Nimekirja koostamiseks palun täida allpool olev doonoriks registreerumise vorm.  Lisa informatsiooni saamiseks palun helistada alates kella 18:00st telefonil: 5201841 või saada e-kirja marisluberg@hot.ee

 

Doonoriks registreerumine

 

Doonorite nimekiri

 

 Teid ette tänades,

Maris & pensionärist doonorkoer Juss & tulevane doonorkoer Qupp

(meist natuke ka siin https://verekeskus.ee/lugu/maris/)

ja veidi koertest veel 🙂

https://lemmik.postimees.ee/4007063/video-ka-koerad-kaivad-verd-annetamas